Różaniec - Październik

sobota, 01-10-2022

Rozpoczynamy październik - miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła parafialnego w Łące na wspólną modlitwę. Od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o 17.00; w niedzielę po MSzy świętej o 14.00.

Kiedy myślimy o różańcu wydaje się, że jest to modlitwa nudna. Ciągle mówi się to samo. Jednak warto posłuchać tych, którzy już osiągnęli cel - świętość.

Św. Ojciec Pio: Różaniec jest bronią w dzisiejszych czasach.

Bł. Pius IX: Dajcie mi armię modlących się na różańcu, a podbiję świat.

Św. Franciszek Salezy: Najlepszym sposobem na modlitwę jest różaniec.

Św. Josemaria Escriva: Różaniec to potężna broń. Używaj jej pewnie, a zaskoczą cię skutki.

Św. siostra Łucja: Nie ma trudności, która nie zostałaby wyjaśniona przez różaniec.

Św. Jan Maria Vianney: Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem.

Warto także poczytać w Internecie o tym czym Różaniec był dla św. Matki Teresy z Kalkuty, św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego.

A na teraz zapraszamy do wysłuchania pewnego świadectwa o modlitwie różańcowej: https://www.youtube.com/watch?v=xKUKli3e9bA&t=10s

Niech październik będzie dla nas zachętą to wspólnej modlitwy i zapraszania Matki Bożej do naszej wspólnoty parafialnej, do naszych rodzin, dzieci i wszystkich z naszego otoczenia!