ks. Andrzej Buchowski

Wikariusz

ks. kan. Władysław Sidor

Kapelan Sióstr Opatrzności Bożej

Urodził się w 1939 r. w Ostrowie k. Radymna. W roku 1963 przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Franciszka Bardy. Od 1979 r. do dzisiaj ks. Władysław pełni funkcję kapelana i rektora kaplicy przy Domu Pomocy Społecznej w Łące, prowadzonym przez Siostry Opatrzności Bożej.

ks. prał. Edward Piekło

Ks. emeryt

Święcenia przyjął w 1974 roku w Katedrze Przemyskiej z rąk ks. bpa Ignacego Tokarczuka. Hasło prymicyjne Księdza Edwarda to słowa z Ewangelii św. Mateusza: „ Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” (Mt 28,16-20)

W swojej posłudze kapłańskiej posługiwał w parafiach: Majdan Królewski, Trześń, Dydnia, Jarosław – Kolegiata. W latach 1984 – 2020 pełnił posługę proboszcza w parafii pw. św. Mikołaja w Majdanie Sieniawskim. Przez wiele lat był dziekanem dekanatu sieniawskiego. Obecnie przebywa na zasłużonej emeryturze pomagając w naszej parafii.