Kurs przedmałżeński

niedziela, 27-02-2022

Serdecznie zapraszamy na kurs przedmałżeński, który odbędzie się w naszej parafii. Najważniejsze szczegóły na plakacie.

W przygotowaniu do małżeństwa wiadome i jasne jest, że Narzeczeni, którzy pragną przyjąć ten sakrament powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej w parafii któregokolwiek z nich nie później niż 3 miesiące przed planowaną datą zawarcia małżeństwa.

W czasie tej wizyty należy wypełnić wszystkie formalności, czyli dokumenty wymagane do ważnego zawarcia sakramentu małżeństwa. Są to: dowód osobisty, świadectwo chrztu (jeśli byli ochrzczeni w innej parafii), świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej oraz świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej.

I właśnie o to chodzi w naszym kursie. O przeprowadzenie katechez przedmałżeńskich. Kluczowe jest tu słowo PRZED. To nie oznacza, że ślub ma być w najbliższym czasie. Chodzi o to, aby w czasie tego kursu zobaczyć czym jest małżeństwo w Kościele Katolickim. Do tematów, które będziemy rozważali wliczyć można:
1. Moje człowieczeństwo i pragnienie miłości
2. Kobiecość i męskość
3. Czym jest małżeństwo?
4. Relacje w małżeństwie i rodzinie
5. Jak ważnie zawrzeć małżeństwo?
6. Liturgia sakramentu małżeństwa
7. Odpowiedzialne rodzicielstwo: ojcostwo i macierzyństwo
8. Etyka życia małżeńskiego
9. Naturalne planowanie rodziny
10. Zadania rodziny chrześcijańskiej we współczesnym świecie

W kursie może wziąć udział każdy, kto przystąpił już do sakramentu bierzmowania, a nie ma jeszcze ukończonego kursu (choć zdarza się i tak, że ktoś może chcieć powtórzyć sobie taki kurs - też może).

W naszej parafii kurs rozpocznie się w sobotę 5.03.2022 roku i potrwa prawie miesiąc (zakończenie w niedzielę 3.04.2022).

Dlaczego tak długo? Ponieważ spotkania odbywają się tylko w soboty i niedziele. Czas trwania spotkania to maksymalnie 1 godzina. Po każdym spotkaniu uczestnicy otrzymają krótkie podsumowanie na kartce.

Kurs jest bezpłatny.

Jest jednak pewna bardzo ważna zasada: 2 nieobecności w czasie trwania kursu powodują, że dana osoba niestety nie otrzyma zaświadczenia o odbytym kursie.

Serdecznie zapraszamy.