Rok u Onufrego - Luty

wtorek, 01-03-2022

Luty minął podsumowania nadszedł czas. Kolejny miesiąc 2022 roku już za nami. Dlatego pokrótce przypomnijmy sobie co już za nami.

Zaczęło się znowu z Matką Bożą. Tak jak i styczeń. I tak 5 lutego odbyło się nabożeństwo Pierwszej Soboty miesiąca. Trwaliśmy na wspólnej Eucharystii, rozważaniu różańcowym i medytacji. W lutym rozmyślaliśmy o Biczowaniu Pana Jezusa.

Następnie 12 lutego otrzymaliśmy zaproszenie na „Wieczór z zakochanym”. Był to piękny czas adoracji Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy scholi za ich śpiew. A także tym, którzy odpowiedzieli na to zaproszenie. Mamy nadzieję, że następnym razem będzie nas więcej. Bo lepiej z zakochanym spotkać się na żywo a nie przez telewizje. Zobacz zdjęcia: https://parafialaka.pl/galeria_zdjec/20220212-wieczor-z-zakochanym,64

Później po raz kolejny w Kościele obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. I tak 11 lutego odbyła się Msza święta w intencji chorych z naszej parafii, szczególnie tych, których księża odwiedzają z okazji Pierwszych Piątków. W homilii usłyszeliśmy, że chorzy są ważni i potrzebni, że ich cierpienia mogą być piękną ofiarą w celu nawrócenia kogoś bliskiego a także zaproszenie do tego żeby sami sobie dawali więcej miłosierdzia – bo skoro Bóg to dla nas robi to tym bardziej i my sobie powinniśmy je okazywać. Po homilii każdy z uczestniczących we Mszy świętej przystąpił do sakramentu Namaszczenia Chorych. Po zakończeniu Mszy świętej odbyło się nabożeństwo z tak zwanym z błogosławieństwem lourdzkim (polega ono na tym, że ksiądz przechodzi przez cały kościół z Panem Jezusem i indywidualnie błogosławi wiernych).

W czasie ferii w naszej parafii zorganizowane były przez Stowarzyszenie „Wszyscy Razem” zajęcia dla dzieci i młodzieży. W drugim dniu zajęć nasza młodzież z KSM-u stanęła na wysokości zadania i poprowadziła dla dzieci popołudnie z zabawami i planszówkami.

Co dalej w lutym? W niedzielę 27 lutego do naszej parafii uroczyście wprowadzone zostały relikwie świętego Andrzeja Boboli. Nie będziemy się zbytnio rozpisywali, ponieważ więcej o tym wydarzeniu znajdziemy w artykule pod tym linkiem: https://parafialaka.pl/aktualnosci/wprowadzenie-relikwii-sw-andrzeja-boboli-do-naszej-parafii,40

Miesiąc kończymy smutnymi wiadomościami. Wszyscy dzisiaj żyjemy wojną, która wybuchła na terenie Ukrainy. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim, którzy włączyli się w akcje "Pomoc dla Ukrainy". Dziękujemy za wasze serce, za ofiarność, za dary które złożyliście w budynku OSP Łąka. Dziękujemy także Stowarzyszeniu za przygotowanie kanapek i zupy, które zostały już przekazane do potrzebujących. Pragniemy także skorzystać z okazji i uwrażliwić wszystkich czytających na to abyśmy wszyscy pamiętali, że pomoc naszym sąsiadom będzie długofalowa. Nie możemy poprzestać na jednorazowej akcji - dobrze wiemy, że to cały czas za mało. Pamiętajmy o modlitwie - ona jest nam i im dzisiaj bardzo potrzebna! Do usłyszenia w marcu!