Łąka 159  17 772 76 00   kancelaria.laka@gmail.com A A A  

Rok u Onufrego - maj

sobota, 04-06-2022


Zapraszamy do podsumowania kolejnego miesiąca - teraz Maj!

Maj to miesiąc Matki Bożej. A jak zobaczymy poprzednie miesiące to zauważyć można, że od stycznia cały czas nam towarzyszy i zaczyna każdy miesiąc.

1 maja to uroczystość Maryi Matki Królowej Polski. Warto pomyśleć przy okazji czy Maryja ma miejsce w moim życiu. Jest Królową Polski, ale czy jest Królową mojego życia? Mojej codzienności?

2 maja – święto flagi Polskiej. Przy tej okazji dziękujemy parafianom za to, że flaga naszej Ojczyzny pojawiła się na wielu domach w Łące. To piękny znak naszego utożsamiania się z naszym narodem! Dziękujemy Wam za patriotyzm – to jeden z jego elementów – szacunek i przywiązanie do barw narodowych, czyli Flagi Polski.

3 maja to uroczystość uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W naszej parafii to dzień, kiedy oddajemy cześć Matce Bożej pod pomnikiem koło parkingu a także dzień modlitwy za Strażaków. Dziękujemy Księdzu Zbigniewowi Pałce (proboszczowi z parafii Wyżne) za wygłoszone Słowo Boże. Zdjęcia z tej uroczystości możemy znaleźć tutaj: https://parafialaka.pl/galeria_zdjec/20220503-nmp-krolowej-polski,76

7 maja nasze ostatnie nabożeństwo Pierwszo-sobotnie w roku 2022. Od stycznia do maja rozważamy poszczególne tajemnice różańcowe. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wspólną modlitwę. Zakończyliśmy rozważać tajemnice bolesne. Od stycznia kolejne tajemnice: chwalebne.

8 maja i uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 15 dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przyjęło po raz pierwszy Komunię Świętą. Już dzisiaj życzymy im radości z każdego spotkania z Jezusem w Eucharystii. Teraz już mogą w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej. Oby zapał i pierwszy zachwyt trwał jak najdłużej!

14 maja na zakończenie Białego Tygodnia odprawiliśmy Procesję Eucharystyczną. Jest to piękny znak mówiący, że Pana Jezusa ukrytego w hostii możemy i powinniśmy zawsze zabierać ze sobą po skończonej Mszy Świętej. Módlmy się za Dzieci o ciągłą radość z możliwości przyjmowania Pana Jezusa do swojego serca! Dziękujemy Rodzicom za towarzyszenie dzieciom w ciągu całego tego tygodnia. Zdjęcia w galerii: https://parafialaka.pl/galeria_zdjec/20220514-procesja-na-zakonczenie-bialego-tygodnia,77

15 maja to czas Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie klasy IV świętowali rok możliwości przyjmowania Pana Jezusa do swojego serca.

Wieczorem mogliśmy uczestniczyć w Nabożeństwie poświęconym świętemu Andrzejowi Boboli. Najpierw odmówiliśmy Litanię do naszego Patrona. Następnie rozważaliśmy cuda, których dokonał. Jedne były mniej spektakularne, inne pokazujące, że nie ma dla Niego nic niemożliwego. Później był czas na indywidualną modlitwę przy relikwiach i złożenie próśb, które zostały dołączone do modlitwy 16 maja w święto Świętego Andrzeja Boboli.

16 maja święto świętego Andrzeja Boboli. To dzień, w którym rozpoczynamy comiesięczne Msze Święte i modlitwy ku czci świętego Patrona Polski. Odczytaliśmy prośby złożone w czasie wczorajszego nabożeństwa.

Jest to także dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Jeszcze raz życzymy Mu błogosławieństwa Bożego, wszelkich łask, opieki Matki Bożej, świętego Patrona Andrzeja Boboli, zdrowia i sił na dalsze lata posługi w Naszej Wspólnocie Parafialnej. Plurimos annos!

23-25 maja to Dni Krzyżowe. Obchód Dni Krzyżowych zapoczątkował w Galii ok. roku 470 biskup diecezji Vienne - Mamert, w związku z klęskami nieurodzaju, trzęsienia ziemi i wojny. Nazwa Dni Krzyżowe wywodzi się stąd, że modlono się wówczas, idąc w procesji z głównego kościoła do innych kościołów, kaplic i krzyży przydrożnych. Od IX wieku śpiewano podczas procesji Litanię do Wszystkich Świętych. Od poniedziałku do środy jako wspólnota parafialna modliliśmy się o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się do wspólnej modlitwy. W poniedziałek udaliśmy się w stronę cmentarza, we wtorek w drogę za kościołem, a w środę wspólnie odśpiewaliśmy Litanię klęcząc przed Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Galeria zdjęć dostępna na naszej stronie parafialnej: https://parafialaka.pl/.../20220523-25-dni-krzyzowe...

28 maja odbyła się wycieczka do Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla i Arboretum Bolestraszyce. Był to wyjazd z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Razem z księdzem Proboszczem dzieci z klasy 3 i ich rodzice, a także dzieci z klasy 4 z rodzicami i osoby chętne wybrali się w podróż. W Kalwarii uczestniczyli we Mszy świętej. Następnie zwiedzali okoliczne dróżki. Później szybki spacer przez Przemyśl, widok z Magdalenki i podziwianie natury, która ukryła się w arboretum w Bolestraszycach. Kto był ten wie – pozostałym zostają zdjęcia: https://parafialaka.pl/galeria_zdjec/20220528-pielgrzymka-i-komunijna-kalwaria-paclawska-przemysl-bolestraszyce,82

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM