Rok u Onufrego - Kwiecień

niedziela, 01-05-2022

Czas wspomnieć kolejny miesiąc u naszego patrona Onufrego.

Kwiecień plecień… a co u nas?

A kwiecień w naszej parafii to najpierw Pierwsza Sobota miesiąca. Jak na razie każdy miesiąc zaczął się z Matką Bożą! Kolejne już czwarte nabożeństwo wynagradzające NMP. Przyszła kolej na tajemnicę Drogi Krzyżowej Pana Jezusa. I pięknie nam się to wpasowało w czas w kościele – w okres Wielkiego Postu, kiedy to przeżywamy te nabożeństwa.

8 kwietnia w czasie wieczornej Drogi Krzyżowej mogliśmy wejść w tajemnicę Męki Pana Jezusa dzięki pani Łucji, która w czasie rozważań malowała dla nas stacje przy użyciu piasku.

10 kwietnia to nasza wspólna parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy chcieli wybrać się w drogę z Jezusem. Dziękujemy czytającym rozważania, niosącym krzyż, całej obsłudze – szczególnie za nagłośnienie, dzięki któremu wszyscy z nas mogli czynnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. A Panu Bogu za pogodę.

Kolejne wydarzenie kwietnia to oczywiście święty czas Triduum Paschalnego! To trzy dni! Możemy powspominać ten czas zaglądając do naszej galerii zdjęć na stronie parafialnej.

Możesz też wejść w ten link: https://parafialaka.pl/galeria_zdjec

Mamy też pewną niespodziankę. Przygotowaliśmy zdjęcia Grobów i Ciemnic z całęgo naszego Dekanatu. Zaczynając od parafii na Staromieściu aż do Stobiernej. Możemy to zobaczyć tutaj: https://parafialaka.pl/galeria_zdjec/20220415-boze-groby-i-ciemnice-w-naszym-dekanacie,72

I przyszedł czas na 30 kwietnia. Dzień Bierzmowania. Nasza młodzież z klas 8 przyjęła sakrament bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Jana Wątroby w parafii Łukawiec Dolny.