Łąka 159  17 772 76 00   kancelaria.laka@gmail.com A A A  

Pielgrzymka - Podlasie i Wilno

sobota, 28-05-2022


Serdecznie zapraszamy za wspólny wyjazd. Tym razem kierunek: Polska. Koszt pielgrzymki: 140 Euro +1300 zł - obowiązuje przy grupie minimum 42 osoby. Wszystkie informacje i program poniżej - KLIKNIJ!

 1. DZIEŃ. 02.08.2022          KODEŃ – PRATULIN –GRABARKA

Godz. 5.00 zbiórka uczestników i wyjazd w kierunku Kodnia. Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Msza Święta. Przejazd do Pratulina. Nawiedzenie Sanktuarium Męczenników Podlaskich, gdzie 24 stycznia 1874 roku wojsko carskie rozstrzelało 13 wiernych Kościoła Unickiego. Przejazd na górę Grabarkę zwaną też "Górą Krzyży". Jest to najważniejsze miejsce kultu religijnego dla wyznawców prawosławia w Polsce. Przejazd do Białegostoku. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 1. DZIEŃ. 03.08.2022          BIAŁYSTOK - SZLAK TATARSKI – SOKÓŁKA - AUGUSTÓW

Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótkie zwiedzanie miasta: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, rynek z ratuszem, Katedra. Wycieczka szlakiem polskich Tatarów. Zwiedzanie meczetów w Kruszynianach; drewniany meczet we wsi Kruszyniany jest najstarszym meczetem tatarskim zachowanym w Polsce. Następnie krótki postój w  miasteczku Krynki z oryginalnym rynkiem. Jest to jedyny w Polsce tego typu układ urbanistyczny: XVIII-wieczny sześciokątny plac z dwunastoma odchodzącymi od niego ulicami. Przejazd do miejscowości Bohoniki – meczet z II połowy XIX. Następnie przejazd do  Sokółki,  nawiedzenie Kościoła p.w. Św. Antoniego - miejsca Cudu Eucharystycznego. Msza Świeta. Przejazd do Augustowa, rejs statkiem do Studzienicznej lub rzeką Rozpudą. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 1. DZIEŃ. 04.08.2022          TROKI -PONARY -WILNO

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Wilna. Na trasie przejazdu postój w Trokach, zwiedzanie zamku Witolda na wyspie Galve (z zewnątrz), spacer po miasteczku, czas wolny na degustację pierożków karaimskich. Przejazd do Wilna, na trasie Ponary - miejsce masowych mordów w czasie II wojny światowej w latach 1941–1944, dokonywanych przez oddziały SS, policji niemieckiej i kolaboracyjnej policji litewskiej, dalej zwiedzanie cmentarza  na Rossie, domek, gdzie był malowany obraz „Jezu ufam Tobie” przy ul. Rossa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 1. DZIEŃ. 05.08.2022          WILNO

Śniadanie. Godz. 8.00 Msza Święta w Ostrej Bramie, spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie Wilna: cerkiew św. Ducha, brama Bazylianów, kościół św. Kazimierza, obraz Miłosierdzia Bożego, uniwersytet, pałac prezydencki, plac katedralny i katedra, Kościół św. Piotra i Pawła, Wzgórze Trzech Krzyży. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja , nocleg.

 1. DZIEŃ. 06.08.2022          KOWNO - GIERŁOŻ – ŚWIĘTA LIPKA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.  Przejazd do Kowna - Zwiedzanie starówki - plac ratuszowy, kościół Witolda, katedra, miejsce zamieszkania Adama Mickiewicza, pomnik Maironisa, miejsce spotkania się rzek Wilii i Niemna, spacer ul. Wileńską ku Al. Wolności, pałacyk prezydencki w międzywojniu, pomnik Witolda, katedra św. Piotra i Pawła, ruiny zamku kowieńskiego. Przejazd do Gierłoży,  zwiedzanie  kwatery Hitlera -„ Wilczego Szańca”. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce. Zwiedzanie. Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 1. DZIEŃ. 07.08.2022          GIETRZWAŁD -  POWRÓT

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Gietrzwałdu. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – jedynego potwierdzonego przez Watykan  miejsca objawień Maryjnych w Polsce. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną, na trasie przejazdu postój pod Grunwaldem (Spacer po Polach Bitewnych). Dalsza podróż. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie. 

CENA: 120 Euro +1300 zł - obowiązuje przy grupie minimum 42 osoby

DODATKOWE OPŁATY: 20 euro -  płatne pilotowi w dniu wyjazdu - przewodnicy lokalni, opłaty klimatyczne.

CENA OBEJMUJE:

 • przejazd autokarem klasy turystycznej
 • 5 noclegów w hotelach (3 na terenie Polski, 2 na Litwie)
 • ubezpieczenie NNW,
 • wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
 • opiekę pilota na całej trasie
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Rejsy statkiem w Augustowie
 • System Tour Guide
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • Parkingi, opłaty drogowe.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • dopłata do pokoju jednoosobowego 500zł/os
 • taca pielgrzymów zbierana na Mszach Św., oraz indywidulane wydatki.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM