Iskra Miłosierdzia w Łące

środa, 06-10-2021

10 minut, które zbawia nas i cały świat! Tyle trzeba, aby z wiarą odmówić tę krótką modlitwę podyktowaną św. Faustynie przez Pana Jezusa.

MIĘDZYNARODOWA KORONKA NA ULICACH MIAST ŚWIATA 2021 Z OBRAZEM JEZUSA PIELGRZYMUJĄCEGO DROGĄ INTERNETOWĄ.

O co chodzi? Co roku 28 września, o godz.15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.

Zapraszamy do modlitwy wszystkich, nawet z najdalszych zakątków naszego globu, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego.. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

Przynieś Obraz Jezusa
Od 2 IV 2021 r. – w rocznicę śmierci św. papieża Jana Pawła II drogą internetową rozpoczął pielgrzymkę obraz Jezusa Miłosiernego. Obraz ten możemy zabrać ze sobą na ulicę, by przypominał, jak ważny jest dla świata całego i że tylko w miłosierdziu Bożym człowiek znajdzie oparcie, pocieszenie i zbawienie. Po modlitwie kapłani poświęcą obrazy, by stały się codziennym przedmiotem kultu w każdym katolickim domu.

W tym roku towarzyszą nam intencje:
1 – Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).
2 – Za oddalenie pandemii koronawirusa.
3 – Za ofiary kataklizmów na Haiti i w innych częściach świata.
4 – O pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!
5 – Za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących.
6 – Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Bezpośrednio po modlitwie w kościele rozpocznie się jak co wtorek adoracja na pustelni świętego Onufrego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!