Łąka 159  17 772 76 00   laka.kancelaria@gmail.com A A A  

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

sobota, 18-03-2023


Od 19 do 25 marca w Kościele obchodzimy Tydzień modlitw o ochronę życia. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych parafian i gości do włączenia się do wspólnej modlitwy. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami wyłożonymi na stoliku przy drzwiach wejściowych do naszego kościoła, z tablicą informacyjną, a także do wspólnej modlitwy od poniedziałku do soboty po każdej Mszy świętej w intencji ochrony życia od poczęcia.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą wstawienniczą, polegającą na wzięciu w duchową opiekę na 9 miesięcy, nieznanego nam poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Polega na odmawianiu jednej dziesiątki różańca świętego każdego dnia przez 9 miesięcy, z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz odmówieniem specjalnej modlitwy w intencji tego dziecka.

Według słów Jezusa Chrystusa: „są takie złe duchy, które można pokonać tylko modlitwą i postem” (Mk 9,29). Dlatego potrzeba całej rzeszy obrońców życia ludzkiego, którzy z różańcem w ręku, przeciwstawią się temu wielkiemu złu, jakim jest śmierć nienarodzonych, najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, jest nie tylko „tarczą obronną” przed aborcją, ale również leczy zranienia pozostawione w sercu tych osób, które się do niej przyczyniły.

Adopcja powinna zostać podjęta podczas uroczystości 25 marca w Kościele, lecz jeżeli nie jest to możliwie, to można przyrzeczenie złożyć, idąc w tygodniu do Kościoła i przed Najświętszym Sakramentem, wypowiedzieć słowa przysięgi. Można to zrobić także w domu w sposób jak najbardziej uroczysty, tzn. przygotować świece, może wizerunki świętych, i w tych wyjątkowych warunkach, złożyć przysięgę Duchowej Adopcji.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także na stronę internetową:

https://dlazycia.info/

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM