RUCH ŚWIATŁO – ŻYCIE

 

 

 

DK01 (1) ok

Domowy Kościół to gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, wywodząca się z ruchu oazowego stworzonego przez księdza Franciszka Blachnickiego.

Członkowie DK pracują w kręgach składających się z 5-6 małżeństw, które wzajemnie pomagają sobie w pogłębianiu swojej relacji z Chrystusem i ze współmałżonkiem. Spotkania takiej wspólnoty odbywają się raz w miesiącu.

Podczas formacyjnej części spotkania małżeństwa dzielą się realizacją przyjętych zobowiązań dotyczących: codziennej modlitwy osobistej, małżeńskiej i rodzinnej, czytania Pisma Świętego oraz dialogu małżeńskiego. Dzięki wypełnianiu zobowiązań małżonkowie rozwijają swoją modlitwę osobistą, uczą się zwracania do Boga w każdej sytuacji i pokazują dzieciom, że Bóg jest centrum ich życia. Przyjęcie zobowiązania czytania Pisma Świętego jest dla każdego z nich możliwością słuchania tego, co Bóg chce im powiedzieć każdego dnia.

Budowaniu jedności między mężem a żoną służy comiesięczne „zasiadanie” do dialogu małżeńskiego. Jest to czas, kiedy

małżonkowie mogą podzielić się swoimi uczuciami, spostrzeżeniami, uzgodnić działania wychowawcze, szukać porozumienia w trudnych sprawach i rozwiązywać konflikty.

Wszystkie zobowiązania służą budowaniu duchowości małżeńskiej i rodzinnej.

Rodziny, które spotykają się w kręgu, związane są wspólnymi przeżyciami duchowymi, ale również więzami przyjaźni. Uczestniczą w swoich radościach i smutkach, pamiętają o imieninach, rocznicach, wspierają się wzajemnie modlitwą.

W czasie wakacji rodziny mają możliwość uczestniczenia w rekolekcjach, które pozwalają zgłębiać tajemnice wiary. Spędzając czas z Bogiem i rodziną, napełniają się Duchem, który daje im siłę do całorocznej pracy.

Rodziny kręgowe włączają się w życie parafii między innymi poprzez posługiwanie podczas Mszy Świętych i nabożeństw w ciągu całego roku pracy.

Ruch Domowy Kościół jest przeznaczony dla małżeństw sakramentalnych, które chcą ciągle wzmacniać swoją więź z Bogiem, pogłębiać swoją miłość małżeńską, wychowywać dzieci do wartości chrześcijańskich i dzielić się z innymi swoim życiem.

Alicja i Krzysztof Romaszukowie

RODZINAgimp

Komentarze są wyłączone.