Życzenia na Wielkanoc 2020

„Zwycięzca śmierci, piekła i szatana”

Przeżywaliśmy w tym roku wszyscy wyjątkowy czas wyjścia z krainy śmierci ku życiu, wolności i radości. Trzeba jednak uwierzyć i zaufać Bogu. Trzeba przyjąć tę Noc, jako noc zbawienia, w której zwyciężyć może jedynie Bóg. On ma moc, by przeprowadzić nas bezpiecznie przez bałwany, odmęty i burze tego świata, jak niegdyś wyprowadził Naród Wybrany z niewoli egipskiej i suchą nogą przeprowadził przez Morze Czerwone.

Jezus Chrystus zwyciężył, nie został pokonany. Jeśli przylgniemy do Niego, nie ugniemy się i nie zginiemy w naszej doczesności, nawet na drodze przez pustynię, gdzie niebezpieczeństwa. Niech umocni Waszą wiarę i ukoi serca ufne spojrzenie na Krzyż – znak naszego zbawienia i spojrzenie na Pusty Grób Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech zwycięzca śmierci, piekła i szatana otrze Wasze łzy, napełni pokojem i umocni Wasze kroki. Niech przyjdzie do każdego przez zamknięte drzwi domów, kościołów i serc. Niech je wypełni światłem, płynącym ze słów, jakie skierował do nas Zmartwychwstały Pan: „ Nie bójcie się, to Ja jestem! Pokój Wam!”

W duchu tych słów, wszystkim parafianom, gościom, Siostrom Opatrzności Bożej, składamy najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne.

Msze św. dziś: 6:00, 9:30, 11:00. Jutro jak w niedzielę.

Święte Triduum Paschalne przeżywane w Rodzinie

Liturgia domowa

WAŻNY KOMUNIKAT

Informujemy, że w najbliższą niedzielę 5 kwietnia (Niedziela Palmowa) w naszym kościele będzie Msza św. o godz. 8:00 (w intencji parafian) i o 11:00 transmitowane przez Wist, (intencje jak ogłoszone wcześniej) będziemy mogli duchowo połączyć się w modlitwie korzystając z dyspensy. Po Mszy św. o 11:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i Gorzkie Żale.

Prosimy łączyć się w modlitwie przez transmisje Wist w niedzielę i w tygodniu.

Dalsze informacje w niedzielnych ogłoszeniach.

Wielki Post 2020