Maj 2021 u świętego Onufrego

Chcemy wprowadzić pewną nowość na naszej stronie parafialnej. Co miesiąc planujemy podsumowywać nasze życie parafialne w kilku (albo kilkunastu słowach). Zacznijmy od Maja. Maj to piękny miesiąc. Jest w sposób szczególny poświęcony Maryi, Matce Boga i naszej. Miesiąc, w którym mamy przenikające się święta kościelne i państwowe. I jeśli chcesz zobaczyć co już za nami kliknij czytaj dalej.

I tak podsumowując ten czas możemy wspomnieć:

2 maja w Dzień Flagi biało czerwone barwy pojawiły się nad drzwiami naszego kościoła parafialnego. Może warto pomyśleć o fladze, o NASZYCH barwach w przyszłym roku. Żeby ich nie zabrakło w naszej miejscowości. Warto uczyć młode pokolenie patriotyzmu zaczynając właśnie od NASZYCH symboli narodowych.

3 maja Święto Uchwalenia Konstytucji a także Święto Maryi Królowej Polski. 3 maja swoje uroczystości obchodzili także nasi Strażacy. W czasie Eucharystii na uroczystej Sumie Słowo Boże wygłosił dla nas ksiądz doktor Zbigniew Pałka, proboszcz parafii Wyżne, kapelan Strażaków w gminie Czudec a także strażak OSP Wyżne. Warto dodać także krótki epizod telewizyjny: https://rzeszow.tvp.pl/45944239/wyjatkowy-strazak-z-wyznego-proboszcz-miejscowej-parafii

Po Mszy świętej przedstawiciele OSP ŁĄKA, Stowarzyszenia „Wszyscy Razem” i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złożyli kwiaty pod pomnikiem Matki Bożej przy parkingu kościelnym.

Poza tymi wydarzeniami oczywistymi i powtarzanymi, co roku w maju w naszej parafii mieliśmy jeszcze kilka ważnych wydarzeń.

Wliczyć w nie trzeba:

9 maja Pierwsza Komunia Święta uczniów z klasy III a następnie ich Biały Tydzień. Każdego dnia wygłoszone zostało Słowo Boże szczególnie dla nich. W końcu Biały Tydzień ma się tylko jeden raz w życiu.

W trakcie Białego Tygodnia (10, 11, 12 maja) wypadły Dni Krzyżowe, których głównym zadaniem jest modlitwa o urodzaje, o obfitość plonów i błogosławieństwo w pracy. Przez 3 dni udawaliśmy się z procesjami, śpiewając Litanię do Wszystkich Świętych. Było nas sporo, ale czy to nie jest najwyższy czas żeby zacząć budować swoją pracę czy to na roli czy też jakąkolwiek inną na bożym błogosławieństwie? „Bez Boga ani do proga” mówi stare przysłowie. A jak z twoim progiem? Znalazłeś czas na modlitwę w tych dniach? Tradycja piękna, ale powoli umierająca.

Następnie w maju pojawił się wielki dzień dla naszej parafii. 16 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywaliśmy Wizytację Księdza Biskupa Jana Wątroby.

Wizytacja to szczególny czas dla parafii, odbywa się ona, co 5 lat. „Gdzie Biskup tam Kościół” – jak pisał św. Ignacy Antiocheński. Ojciec naszej diecezji odwiedził naszą wspólnotę. Modlił się razem z nami. Przemawiał do nas i błogosławił nam na każdy dzień. Na Sumie dokonał poświęcenia naszych organów. Kto uczestniczył w tym obrzędzie może potwierdzić, że jest to chwila zapierająca dech w piersiach. A my możemy się od tej chwili cieszyć, że po wielomiesięcznej, trudnej pracy udało się dokończyć tego wspólnego wielkiego dzieła. Po Mszach świętych mogliśmy usłyszeć nasze organy dzięki krótkiemu koncertowi który zagrał dla nas pan Paweł Seligman (jeszcze raz serdecznie Mu dziękujemy).

16 maja to dzień w którym w Kościele obchodzimy wspomnienie świętego Andrzeja Boboli. Jest to dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Piękne połączenie: wizytacja, poświęcenie organów, imieniny, Wniebowstąpienie. Dzisiaj jeszcze raz życzymy Księdzu Proboszczowi wszelkich potrzebnych łask, darów Ducha Świętego i zdrowia.

Po popołudniu na mszach o 14 i 16 KSiądz Biskup w czasie Mszy świętych udzielił Sakramentu Bierzmowania uczniom klasy VIII.

23 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w tym roku w naszej parafii świętowaliśmy razem z uczniami klasy IV Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Wczoraj zakończyliśmy nabożeństwa majowe. Wszystkim, którzy modlili się z nami w kościele, wszystkim odprawiającym majówki przy kapliczkach, każdemu, kto zaangażował się w nasze uroczystości parafialne serdecznie dziękujemy. Niech Matka Boża ma Was w swojej opiece i wyprasza Boże błogosławieństwo.

Dzisiaj 1 czerwca. Czekają nas Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa razem z procesją, Odpust Parafialny i kilka ciekawych propozycji dla młodszych i starszych.

Za miesiąc streszczenie Czerwca. Już dzisiaj zapraszamy na codzienne Eucharystie i nabożeństwa czerwcowe, kiedy to oddajemy się Sercu Jezusa prosząc by nasze serca stawały się jak serce Naszego Mistrza.