Wszystkich Świętych

W dniu dzisiejszym (30.10.2020) została podana decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. Nie dotyczy to jednak pogrzebów – uroczystości pogrzebowe  mogą odbywać się w tym czasie. Seniorzy zostali poproszeni, aby w tym trudnym czasie pozostali w domu.

Dlatego jako wasi duszpasterze chcemy ogłosić:
1. Msza święta zaplanowana 1.11.2020 o godz. 13.00 na cmentarzu NIE odbędzie się. Serdecznie zapraszamy na Msze do kościoła parafialnego o 8.00, 11.00 i 13.00.
2. Kwesta na rzecz utrzymania cmentarza odbędzie się w niedzielę po każdej Mszy świętej do puszek. Już teraz serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
3. KSM będzie rozprowadzał znicze przy plebani do środy po każdej Mszy świętej.
4. Bardzo prosimy o dojrzałe podejście do decyzji rządu i przełożenie odwiedzin grobów zmarłych na następne dni listopada. Wiemy o tym, że Stolica Apostolska przedłużyła okres zyskiwania odpustów zupełnych na cały listopad – warto, więc z tego skorzystać.

Pamiętajmy w tym czasie także o modlitwie za siebie nawzajem i o prostych gestach pomocy dla drugiego człowieka, który jest obok nas.