Odejście Ojca Świętego Jana Pawła II

W związku ze smutną informacją, że nasz umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca, w naszej parafii przez cały tydzień modlono się o życie wieczne i rychłą beatyfikację Zmarłego. Przed każdą mszą, sprawowaną w intencji Wielkiego Polaka, mieszkańcy Łąki gromadzili się w kościele, by odmawiać różaniec oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek 7 kwietnia  wierni z naszej parafii wzięli udział we Mszy św. sprawowanej w intencji zmarłego Papieża. Zaraz po niej rozpoczęło się czuwanie, podczas którego czytano fragmenty Tryptyku rzymskiego, recytowano wiersze o Janie Pawle II, odmawiano modlitwy i śpiewano pieśni, które umiłował nasz Rodak. Czuwanie zakończono wspólnym odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.